חדשות

עדכונים משוק הנדל"ן

למכור עם תיווך או ללא ?

למכור דירה עם מתווך או ללא מתווך ?

כל בעל מקצוע , כל בעל עסק צריך לשאול עצמו , למה הלקוח צריך אותי? מה הערך המוסף שלי ? בעבור מה ישלמו לי שכר טרחה / עמלה ? אותו הדבר הלקוח, איזה צורך יש לי שעבורו אני מוכן לשלם עמלה ? הלקוח תמיד ישלם בעבור השלמת מידע או השלמת יכולת שחסרה לו.

במקרה הנ”ל , בעולם הנדל”ן , מסביב לגלובוס ברור לכל הלקוחות שהם לא ניגשים לעסקת נדל”ן בלי איש נדל”ן, בלי בעל מקצוע מנוסה . בכל העולם כאשר בעל נכס נדרש לסוגיה, הוא מתחיל לבקש המלצות, לחפש ברשת את המתווכים המומלצים ביותר ויזמנו אותם לראיון עבודה . אחד מהם יבחר למשימה. בארה”ב שיעור השימוש במתווכים הוא גבוה מאוד , למעלה מ- 95% . 

בישראל היקף השימוש והביקוש למתווכים עומד על שליש 33% ( הערכה ) וזה נובע מסיבות מגוונות, חינוכיות, מקצועיות ותרבותיות. 

ריכזנו עבורכם את הסיבות החשובות ביותר, אלו שיובילו אתכם לשקול באופן חיובי ,לשכור איש נדל”ן מקצועי שיעמוד לצידכם בתהליך מכירת הדירה או הבית . להלן הפירוט :

שירות והתמחות

מתווך הוא אדם שכל עיסוקו נדל”ן , הוא מכיר את השטח טוב מאוד , הוא יכול להצביע את יתרונות וחסרונות ולכוון את הלקוח בבטחה לעסקה טובה ובטוחה . כידוע זמן שווה כסף , מתווך מקצועי ויעיל יכול לחסוך לנו זמן רב בחיפוש דירה או קונה פוטנציאלי וכמו כן מתווך מקצועי ומיומן מנוסה בתהליך מו”מ ויכול לסייע לנו לקנות במחיר טוב יותר או למכור במחיר גבוה יותר .

שיווק ותמחור

תהליך שיווק דירה נכון מתחיל מניתוח מחיר סביבתי ותמחור רציונלי של הדירה , ידוע סטטיסטית שאחוז בודד וקטן מסך הנחשפים לדירה המוצעת למכירה יכולים להיות הלקוחות הרציניים שיכולים לסגור את העסקה , כלומר לדוגמא צריכים לחשוף את הדירה ל- 25 קונים בכדי שימצא האחד שיסגור את העסקה , חבל שהאחר הזה יגיע וגם ילך בגלל שהדירה לא הוצגה לא נכון , תמחור לא נכון ניהול מו”מ קלוקל . מתווך מיומן ידע להוציא את הדירה לשוק בדרכי שיווק יעילים ובתמחור נכון של הדירה. דירה שמיוצגת על יד משרד תיווך מקצועי היא דירה שמוצגת במקצועיות ומתומחרת באחריות ידוע שרוב בעלי הדירות מחוברים רגשית וקשה להם לנהל את מכירה משיקולים ענייניים. מתווך מקצועי הוא צד שלישי לעסקה ומנוטרל מרגשות ואגו.

סינון קונים

הוא מקבל פניות מקונים ויודע לסנן ולבחור את הקונים הפוטנציאליים המתאימים מבחינת יכולתם הכלכלית והן מבחינת כוונתם הרצינית לרכוש את הדירה. קונים מחוץ למסגרת התקציב והיכולות הכלכליות אפילו לא מוזמנים להגיש הצעה , אין שום סיבה שמוכר ירד במחיר בגלל שלקונה אין תקציב מתאים לתצורת הדירה המוצעת

ניהול מו”מ וגישור

תהליך מו”מ נובע מהיווצרות פער רצונות, קונה רוצה את המחיר הנמוך ביותר ומוכר מעוניין בתמורה הגבוהה ביותר , לדוגמא : מוכר מבקש 1.5 מיליון ₪ , קונה מוכן לשלם 1.35 מיליון ₪ , פער זה מחייב ניהול מו”מ מקצועי והתאמת רצונות בין הצדדים . לאחר שהפער הונח על שולחן המו”מ ( 150 אלף ₪ !!) ניתן לומר בוודאות שהמוכר ( 1.5 ) לא ייצור קשר עם הקונה (1.35 ) שאם עשה כן הקונה מיד יסיק מכך שלמוכר אין הצעות טובות יותר והוא יתבצר בעמדתו או יקבע שגם הצעתו הייתה גבוהה מידי . רק מתווך מקצועי יוכל לגשר על הפערים ללא חשיפת אינטרסים , רק מתווך מקצועי יפעל לצמצם פערים ולהביא ל- WIN WIN ולתוצאה מנצחת . ולמקרה שיש חילוקי דעות בין קונה למוכר והקשר ביניהם נותק המוכר יוכל לפנות שוב לקונה רק מעמדת חולשה. המתווך יכול תמיד להחזיר את הצדדים לשולחן המשא ומתן מעמדה ניטראלית.

מידע

כל מתווך שמכבד את עצמו מתשאל בצורה מקצועית קונים ואז פועל למצוא להם את פתרון המגורים המדויק ככל שניתן , הוא לא מביא לקוח ואומר לו “תראה הינה סלון וזה מטבח “. הוא מביא לקוח והוא מצביע על פרמטרים חשובים אשר היו מבוקשים לקונה , לדוגמא : מרפסת אירוח גדולה עם נוף לים ביחד עם סלון שיכול להכיל ספה של 4 מטר ! , כלומר מתווך מקצועי שמייצג דירה לא מביא 100 לקוחות לדירה עם רצונות כללים אלא 3-4 לקוחות מדויקים !

פידבק

הקונים שהם לרוב בעל ואישה רוצים לשאול שאלות או להביע את דעתם ורגשותיהם ולא נוח להם לעשות זאת מול בעלי הדירה. כלומר הם לא יביעו עמדה ולא יתנו פידבק מחשש שזה ישפיע המו”מ .  מתווך בא עם הקונה  , יוצא עם הקונה ומתלבט עם הקונה ויכול להשפיע על החלטת הקונה .

ביטחון אישי

כשמוכר דירה מפרסם את דירתו באתרי פרסום או בלוחות אינטרנט רלוונטיים הוא לא בדיוק יודע מי אמור להגיע אליו. “הקונה הפוטנציאלי” מעברו השני של קו הטלפון עלול להיות לא ממש קונה אלא “אורח לא רצוי”. דרך משרד תיווך כל קונה פוטנציאלי עובר סינון ומשאיר את פרטיו.

 

Get Widget