חדשות

עדכונים משוק הנדל"ן

חתימה על הסכם

גמר חתימה טובה במחשבה תחילה

חתימה טובה גם במכירה וקניית דירה. בתכנון ובמחשבה תחילה !

מהלך של קנייה ו/או מכירת דירה הוא גדול דיו בכדי שתינתן לו תשומת הלב הראויה והמתאימה.

בארה”ב לדוגמה , מוכר הבית הממוצע , כבר קנה את הבית הבא שלו , עד לרמה של סגירת אישור עקרוני עם הבנק על פתרונות המימון ,מיוחד לתקופת המעבר, עד לקבלת התשלום שיתקבל ממכירת הנכס הישן שלו .

ברגע שהוא חתם על קניית בית החדש שלו הוא למעשה לא נתון לתנודות השוק ” נעלם המחיר ” של הבית החדש כבר ידוע ונותרה משוואה עם “נעלם אחד ” קרי התמורה שתתקבל על הבית הישן .

תוך כדי תהליך בעלי הנכס ייפגשו ויראיינו 4-5 משרדי תיווך בכדי לבחור את המשרד שימכור את הבית הישן שלהם . המשרד שיבחר היה נתון לבחינה תואמת לראיון עבודה , כלומר הלקוח יבחר את המשרד שייטע במוכר הנכס את הביטחון שמדובר בנותן שירות מקצועי , מנוסה ובעל רישיון וכן הלאה. בארה”ב עמלת התיווך המינימלית הנהוגה הנה 4% והיא מתומחרת כחלק ממחיר הנכס ומשולמת על ידי בעל הנכס ועדיין  98% ממכירות הנדל”ן מתבצעות על ידי חברות תיווך ולא על ידי אנשים פרטיים.

ארה”ב הנה מדינת מתן השירותים הגדולה ביותר בעולם בה מתקיים נוהג של הזנה הדדית לה אני קורא מעגל הכוח של הפרנסה . כל מי שמתפרנס בעבודתו מפרנס אחרים ומעל הכול מכבד את פרנסתם . כל שירות יש מחיר ויש טיפ , תשר , אני רוצה לראות תייר ישראלי שלא ישאיר תשר ,מי שינהג כך , יעלה מיד את חמתו של נותן השירות האמריקאי .

בישראל , מוכר הדירה הממוצע , מפרסם את הדירה שלו למכירה מבלי שקנה דירה חדשה, יש לו כיוון כללי של איזו דירה הוא רוצה לקנות אך הוא לא יעשה שום צעד לפני שימכור את הדירה הישנה שלו. רבים מהמוכרים אפילו לא ניגשים לבנק לקבלת אישור עקרוני.

מוכרי הדירות בישראל מנסים למכור לבד וללא גורם מקצועי ומנוסה , מוותרים מראש על נותן השירות המקצועי.

ניתן לראות בלוחות הנדל”ן ,מודעות למכירה רבות בה מציינים באופן חד משמעי את נושא הדחייה של הגורם המקצועי , המתווכים . זה כל כך גס עד כדי שמוכר דירה מוכן לטעות ולהפסיד 100 אלף ₪ רק משום שרצה לחסוך 30 אלף ₪ !! אין שום הגיון בהתנהגות הצרכנית הזאת .

איש נדל”ן ותיווך מקצועי זו השקעה ולא הוצאה , אם תבחרו את איש המקצוע הנכון אתם תשלמו שכר טרחה באהבה .

מה ניתן לצפות מאיש נדל”ן ותיווך מקצועי ?

איש תיווך נדל”ן מקצועי שילווה אתכם אמור לקחת אחריות ולתת לכם שירות , ילווה אתכם במכירה ובקניה וידאג שהכול ינהל גב אל גב , בשקיפות מלאה .

איש תיווך נדל”ן מקצועי אמור להכיר את אזור המכירה ואת אזור הקניה , לנתח מגמות בכל אחד מהם , להמליץ לכם בהתאמה לצרכים והרצונות שלכם . לדוגמה : אם הדירה למכירה היא באזור ביקוש גבוה יותר מהאזור של הדירה לקניה אז עדיף לצורך ההשוואה לקנות ורק אז למכור .

איש תיווך נדל”ן מקצועי אמור לנהל מו”מ רק מול מתעניינים שמוכחים יכולת רכישה ולא מול כאלו שאין להם את התקציב לקנייה המתאים .

איש תיווך נדל”ן מקצועי חייב להיות עם רישיון עיסוק במקרקעין מטעם משרד המשפטים וחייב לפעול ע”פ חוק המתווכים ועל פי חוקי המדינה

רוצים לדעת מה עוד ניתן לצפות מאיש תיווך נדל”ן מקצועי ?  אנא התקשרו .

נשמח להיפגש לפרט בהרחבה על מסגרת השירות שלנו כי התוצאה תלויה באיכות מבצע המשימה .

מאחלים לכם מכל הלב , גמר חתימה טובה במחשבה תחילה !

אלי טובלי וצוות המשרד 

 

 

 

 

Get Widget