חדשות

עדכונים משוק הנדל"ן

real-estate-agents

דירה למכירה באשדוד ללא תיווך , זו הזדמנות ! האומנם ?

בעלי נכס שקיבלו החלטה למכור דירה באשדוד מקבלים גם בדרך כלל החלטה מהירה על דרך ואופן המכירה . 

תהליך מכירה ומעבר דירה הוא התהליך הגדול ,המשמעותי והיקר ביותר שאנשים יעשו אי פעם בימי חייהם. נוצר כאן סוג של ניגוד , מצד אחד תהליך כבד משקל ומצד שני החלטה מהירה על דרך מכירת הדירה . 

כולם בטח יודעים , תחום הנדל”ן הוא תחום אטרקטיבי ואנשים מכל קצוות הקשת החברתית נהנים להשתתף בפסטיבל המקרקעין . 

אתם יושבים בארוחת ערב משפחתית ומגלים שכל בני המשפחה הם אלופי העצות , כלומר יש להם אלף עצות על חיים של אחרים ואפילו לא עצה אחת טובה על החיים שלהם . 

כאשר בן המשפחה מספר שהוא רוצה למכור את הדירה ומיד כולם מגיבים , מהדקים את העניבה , מצהירים שהם מבינים בנדל”ן ושולפים עצות מהמותן . “שים שלט ” , “תמכור לבד ” , ” תפרסם מודעה ” , ” אל תיקח מתווך ” , “אל תחתום על בלעדיות” , “הבית שלך שווה יותר ” אל תתפשר ” ועוד שלל עצות שלא מגובות בשום ניסיון או לכל היותר משקפות ניסיון אישי חד פעמי של אדם אחד , לא תמיד מוצלח אבל את זה הוא לא יספר לאף אחד . 

יש גם את עניין הסטיגמה שנוצר מבעלי מקצוע לא טובים . אבל היי , אתם מכירים מקצוע נקי מסטיגמות ? אם עורך דין אחד סרח אז כל עורכי הדין גנבים ? מוסך אחד לא מקצועי אז כל המוסכים לא מקצועיים ? 

ברור שכל אחד היה שמח לחסוך את עמלת התיווך , האם שימוש בשירותי תיווך זה הכרח המציאות ? 

אם מדובר בבעלי נכס , שיש להם את היכולת ואת הזמן לנהל תהליך מכירה דירה תהליך ,מורכב לכל הדעות , אז אולי באמת אין צורך בבעל מקצוע ? גם כאן זה לא מוחלט .

בעל נכס שמקבל החלטה למכור את דירתו לבד , תולה שלט ומתהדר בכיתוב “ללא תיווך ” מה זה אומר בעצם ? האם זו הזדמנות ? 

 

בתיאוריה : מדובר בהזדמנות להימנע מתשלום עמלת תיווך כלומר חיסכון ניכר בכסף . 

בפועל ? בעל נכס שמוכר את דירתו לבד , מתמחר את הדירה לבד , קובע מחיר גבוה מעל מחיר השוק אז כבר לא מדובר בחיסכון אלא בבזבוז , נוכחנו לראות שאנשים נמנעו מבעל מקצוע בתחום התיווך ועקב כך שילמו פי כמה מעלות עמלת התיווך .מעורבות של איש תיווך מקצועי תורמת לקידום העסקה ומגנה על שני הצדדים .

בתיאוריה : ניהול מו”מ ישיר מול בעל הנכס יוביל לסגירת עסקה מהירה

בפועל ? תהליך מו”מ נובע מהיווצרות פער רצונות, קונה רוצה את המחיר הנמוך ביותר ומוכר מעוניין בתמורה הגבוהה ביותר , לדוגמה : מוכר מבקש 1.5 מיליון ₪ , קונה מוכן לשלם 1.35 מיליון ₪ , פער זה מחייב ניהול מו”מ מקצועי והתאמת רצונות בין הצדדים . לאחר שהפער הונח על שולחן המו”מ ( 150 אלף ₪ !!) ניתן לומר בוודאות שהמוכר ( 1.5 ) לא ייצור קשר עם הקונה (1.35 ) שאם עשה כן הקונה מיד יסיק מכך שלמוכר אין הצעות טובות יותר והוא יתבצר בעמדתו או יקבע שגם הצעתו הייתה גבוהה מידי . רק מתווך מקצועי יוכל לגשר על הפערים ללא חשיפת אינטרסים , רק מתווך מקצועי יפעל לצמצם פערים ולהביא ל- WIN WIN ולתוצאה מנצחת . ולמקרה שיש חילוקי דעות בין קונה למוכר והקשר ביניהם נותק המוכר יוכל לפנות שוב לקונה רק מעמדת חולשה. המתווך יכול תמיד להחזיר את הצדדים לשולחן המשא ומתן מעמדה ניטרלית.

בתיאוריה : בעל הנכס נקט יוזמה , הדפיס שלט יפה , יש כאן מוטיבציית מכירה טובה

בפועל ? בעל הנכס שמע שהשכן מלמטה מכר במחיר טוב , כלומר בעל הנכס מבין שאולי כדי לו לנסות לבדוק את השוק ולמצות אפשרויות לרווח מהיר . הרבה בעלי נכסים אומרים לנו ” אולי יבוא צרפתי שייתן לנו מחיר ששווה את היציאה מהבית שלנו ”  . כל הקונים “צרפתים ” וכל המוכרים “בעלי טירות ” מאשדוד . יש כאן קונה עם מוטיבציה גבוהה ומוכר בלי מוטיבציה כלל . סיכוי גבוה למוכר שמשחק משחק וקונה שמשקיע את זמנו במקום הלא נכון וכספו נשחק .

תיאוריה : אנו מעדיפים להתנהל ישירות מול המוכר בשקיפות מלאה

מה קורה בפועל ? רק מתווך מחויב ע”פ חוק לשקיפות מלאה על מצב הנכס , מתווך מקצועי מוציא נסח טאבו , בודק את רישום הזכויות על הנכס , מתנהל רק מול בעל הנכס החוקי. מתווך מקצועי ואמין לא יסתיר פגמים בבית , מתווך מקצועי לא ייקח אחריות על נכס שלא ניתן למכור מכל סיבה . לדוגמה: חריגות בניה , בעיה ברישום זכויות , צו ירושה לא מוסדר וכן הלאה .

לסיכום : שלט למכירה “ללא תיווך” מעלה יותר סימני שאלה (??) ופחות סיכוי להזדמנות .

שתראו שלט למכירה של הוֹמֶנְטוֹר דעו שהוא מייצג שלל מרכיבים המקדמים אתכם לעסקה טובה ובטוחה  .

שלט  של הוֹמֶנְטוֹר = הנכס נלמד ונבדק

שלט של הוֹמֶנְטוֹר = רישום זכויות תקין

שלט של הוֹמֶנְטוֹר = בר מכירה ונקי מחריגות המונעות מכירה

שלט של הוֹמֶנְטוֹר = מתומחר כראוי ע”פ עקרונות השמאות

שלט של הוֹמֶנְטוֹר = בשלות אמיתית למכירה

שלט של הוֹמֶנְטוֹר = בעלי מקצוע זמינים לספק מידע

שלט של הוֹמֶנְטוֹר = מתווכים המחויבים ע”פ חוק לשקיפות מלאה

שלט של הוֹמֶנְטוֹר = הדרך הבטוחה ביותר לשינוי כתובת

תנו לנו לחסוך לכם זמן ולתת לכם שירות מקצועי ואמין

הוֹמֶנְטוֹר ,תמיד לשירותכם

אלי טובלי

 

Get Widget